14 kwietnia kolejne rozmowy o dostawach gazu dla Ukrainy

Kolejna runda rozmów trójstronnych między Komisją Europejską, Federacją Rosyjską i Ukrainą na temat dostaw gazu dla Ukrainy odbędzie się 14 kwietnia w Belinie – poinformowały służby prasowe KE.

„Mogę potwierdzić kolejną rundę rozmów trójstronnych między Komisją, Rosją i Ukrainą w przyszły wtorek w Belinie” – powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka KE ds. energetycznych Anna-Kaisa Itkonen.

Dodała, że przedmiotem rozmów będzie cena gazu, ilość gazu potrzebna Ukrainie do napełnienia zbiorników, a także wsparcie finansowe dla Ukrainy.

Na początku kwietnia koncern Naftohaz Ukrainy podpisał z rosyjskim Gazpromem porozumienie w sprawie zakupu gazu w drugim kwartale 2015 roku po 248 dolarów za 1000 metrów sześciennych tego surowca.

Ukraiński minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn poinformował wówczas, że na kwiecień zaplanowane są rozmowy w Berlinie w sprawie długoterminowego porozumienia obejmującego okres do końca sezonu grzewczego 2015-2016.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl