fot. PAP

W Nowy Rok w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Czech, od zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. C na południowym wschodzie do 3 st. C, 4 st. C na północy i zachodzie oraz 6 st. C na wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, nad morzem w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, zwłaszcza na zachodzie i południu. Na wschodzie słabe, zanikające opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie na zachodzie kraju i w kotlinach sudeckich mgły ograniczające widzialność do 200 m, gdzieniegdzie mogą osadzać szadź. Temperatura minimalna od -5 st. C, -4 st. C na południu do -2 st. C, -1 st. C w głębi kraju i 3 st. C nad morzem, w dolinach górskich od -10 st. C do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu dość silny, w porywach do 70 km/h, stopniowo słabnący, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl