Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

IMGW informuje, że Europa południowo-zachodnia znajduje się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim i wtórnym ośrodkiem nad Bałtykiem.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie przejściowo rozpogodzenia. Okresami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach powyżej 800 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st. C, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie tylko 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl