W kraju zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem rozległego wyżu z ośrodkami nad Rumunią i Morzem Czarnym, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Rumunią, północne rejony kraju znajdą się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarnomorskie.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe, na północy miejscami umiarkowane, na Wybrzeżu umiarkowanie i duże, na Wybrzeżu po południu możliwy deszcz lub mżawka; rano lokalnie silne zamglenia z widzialnością do 3000 m oraz mgły z widzialnością do 500 m.

Temp. maks. od 8 do 9 st. na południowym zachodzie, około 6 st. w centrum, od 3 do 4 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, nad morzem umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahało.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl