Prezydent Ukrainy udaje się do Moskwy

Rosja może udzielić Ukrainie pożyczki, jeżeli władze w Kijowie o nią poprosząpoinformowała agencja Interfax, cytując ekonomicznego doradcę prezydenta Władimira Putina. Do podpisania porozumienia o pomocy może dojść już dziś.

Wizytę w Moskwie złoży prezydent Wiktor Janukowycz. Ukraina potrzebuje około 17 miliardów dolarów, aby załatać dziurę w wydatkach na 2014 rok.

Opozycja i protestujący na euro majdanie obawiają się, że obecne władze Ukrainy podpiszą umowę o włączeniu Ukrainy do Unii Celnej. Nie chcą zbliżenia z Rosją i domagają się podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Ukraiński wicepremier Serhij Arbuzow podkreślił, że Ukraina zamierza podpisać w Moskwie m.in. dokument ws. uregulowania ograniczeń handlowych z Rosją w latach 2013-2015 oraz porozumienie o współpracy w produkcji samolotów i współpracy kosmicznej.

Poseł Małgorzata Gosiewska, która wspiera protestujących na Ukrainie mówi, że wszyscy obawiają się co przyniesie jutrzejszy dzień i rozmowa Janukowycza z Putinem.

– Boją się ewentualnych rozstrzygnięć, ale mam wrażenie, że Ukraina już wygrała demokrację, że ci ludzie już pokazali w jakim kierunku chcą zdążać, a przede wszystkim poczuli się wolni, wiele zrozumieli. Interesujące jest to, że ci młodzi ludzie mówią wyraźnie, że nie chcą rewolucji, nie chcą zmiany władzy, bo to niczego nie przynosi. Zmiana władzy odbyła się podczas Pomarańczowej Rewolucji, ale ona nie wniosła niczego w życie zwykłych ludzi na Ukrainie. Oni chcą zmian systemowych i tego oczekują od polityków – powiedziała Małgorzata Gosiewska.

Tymczasem sprzeczne sygnały płyną od deputowanych frakcji parlamentarnej rządzącej Partii Regionów po zorganizowanym spotkaniu z członkami rządu premiera Ukrainy Mykoły Azarowa. Chociaż wbrew spekulacjom mediów członkowie ugrupowania twierdzą, że panuje w nim jedność, po rozmowie z premierem jedni posłowie frakcji mówili, że chce ona wymiany 90 proc. członków Rady Ministrów, drudzy zaś przekonywali, że o żadnych zmianach personalnych w rządzie nie dyskutowano.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl