fot. flickr.com

W przedostatni dzień roku w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) o sytuacji atmosferycznej w Europie, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz północna Rosja będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Pozostałe obszary kontynentu europejskiego będą pod wpływem wyżów. Początkowo Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad południem kraju, jednak powoli od północy nasuwać się będzie zatoka związana z niżem znad północnej Europy wraz ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem, z północnego zachodu, napływać zacznie ciepłe powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadało.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rozpogodzenia zwłaszcza na północy i zachodzie. Miejscami na wschodzie oraz początkowo na północnym wschodzie i częściowo w centrum, słabe opady deszczu lub mżawki, gdzieniegdzie marznące i powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -1 stopni Celsjusza, 0 st. w obszarach podgórskich Karpat i na południowym wschodzie, do 5 st. na przeważającym obszarze i 7 st. na północnym zachodzie. Wiatr na południu słaby, miejscami także umiarkowany, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany i okresami porywisty, nad morzem także dość silny i silny, do 50 km/h, południowo-zachodni. Na północy kraju porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 75 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl