W niedzielę zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie Europa południowo-wschodnia i częściowo centralna są pod wpływem rozległego wyżu znad Morza Czarnego.

Polska znajdować się będzie na skraju tego wyżu. Na zachodzie kraju zaznacza się wpływ płytkiego układu niżowego znad zachodniej Europy. Z południowego zachodu napływa cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st.C, 19 st.C na północy do 21 st.C, 23 st.C na południu kraju.

 Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby okresami umiarkowany, w dolinach sudeckich i na Przedgórzu miejscami porywisty. W rejonach górskich wiatr okresowo porywisty, w Karpatach do 80 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl