Dziś zachmurzeniem małe i umiarkowane

W środę na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, na Wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. od 14 st. na północnym zachodzie, 16 st. w centrum, do 18 st. na południowym wschodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. 

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, południowy. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadało.

W nocy ze środy na czwartek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie mgły z widzialnością od 100 do 900 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie miejscami opady deszczu. Temp. min. od 7 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

W czwartek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże, na zachodzie i północy miejscami opady deszczu. Temp. maks. od 13 st. na zachodnim Wybrzeżu, około 15 st. na zachodzie i północy, do 20 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie w środę pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Zatoką Botnicką. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów z centrami nad Morzem Czarnym i Atlantykiem. Klin wyżowy znad Polski będzie się powoli odsuwał na południowy wschód, nad północno-zachodnie rejony kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w tym samym powietrzu polarnomorskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl