W sobotę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, nad wschodnią Europą utrzyma się silny wyż znad Rosji, nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się na skraju wyżu znad Rosji oraz niżu znad Francji. Napływać będzie dość chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, jedynie wschód kraju znajdzie się w zasięgu powietrza polarnego kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie opady deszczu lub mżawki, w godzinach porannych możliwe także opady marznące i powodujące gołoledź. Na Mazurach możliwy również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -2 st. do 5 st., na pozostałym obszarze od 6 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach do 70 km/h, w Sudetach 120 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie w Wielkopolsce oraz na Śląsku Górnym i Opolskim możliwy słaby deszcz. Na północnym wschodzie opady deszczu marznącego powodującego gołoledź, deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad ranem w kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu od -3 st. do 2 st., na pozostałym obszarze 3 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 100 km/h, z upływem nocy stopniowo słabnące.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl