Prognoza pogody na 1 maja

Jak informuje IMGW, zachodnia oraz północno-zachodnia Europa znajdować się będą w zasięgu wyżów z centrami nad Islandią i wschodnim Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą płytkie niże z ośrodkami nad Wielką Brytanią, Niemcami oraz Estonią.

Na północy Polski zaznaczy się zatoka niżowa związana z płytkim niżem znad rejonu Estonii i ośrodkiem niżowym nad północnymi Niemcami oraz falujący front atmosferyczny, za którym z północy zacznie napływać arktyczna masa powietrza. Nad pozostałym obszarem kraju zalegać będzie jeszcze powietrze polarno-morskie.

 Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W północno-zachodniej połowie kraju oraz od Górnego Śląska po Roztocze i Podkarpacie okresami wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i miejscami burze, w których może spaść lokalnie do 15 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od 16 st., 19 st. w rejonie Zatoki gdańskiej i na północnym wschodzie do 22 st. w centrum i na południu. Na wybrzeżu od 12 st. do 15 st., a w rejonach podgórskich od 18 st. do 21 st. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany a na wybrzeżu dość silny, przeważnie z kierunków zachodnich, na Pomorzu i wybrzeżu północny. Na północy kraju i w rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h.

PAP

drukuj