Nad Polską zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak podaje IMGW, od północnego Atlantyku, przez południową Skandynawię i Bałtyk, po częściowo Europę wschodnią, pogodę kształtował będzie wyż znad Islandii. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z układami frontów.

Polska będzie pod wpływem rozległego, płytkiego niżu z ośrodkiem nad Bałkanami. Na północy i wschodzie zaznaczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie, jedynie krańce północne początkowo będą jeszcze w chłodniejszej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy kraju opady deszczu, po południu zanikające. Rano w południowej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, a od godzin południowych gdzieniegdzie burze. W burzach wysokość opadu do 30 mm, zwłaszcza na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na północy, około 18 st. w centrum, do 20 st. na południu; nad morzem od 10 st. do 13 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, a początkowo miejscami również burze; po północy lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu; na Pomorzu możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj