fot. Paweł Palembas

Zapowiada się chłodny początek tygodnia

Jak informuje IMGW, niż znad Irlandii obejmować będzie Wyspy Brytyjskie, Francję, Kraje Beneluksu oraz Niemcy. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie w obszarze przejściowym pomiędzy niżem znad Irlandii, a wyżem znad zachodniej Rosji. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju rozciągać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Północno-wschodnia część kraju pozostanie w chłodnej masie powietrza, nad pozostały obszar napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i powoli będzie spadało.

W poniedziałek na północnym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, około 9 st. w centrum do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Suwalszczyźnie i Podlasiu okresami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu, głównie we wschodniej połowie Polski oraz na wybrzeżu. Temperatura minimalna od -1 st., około 5 st. w centrum do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj