Polska na skraju słabnącego wyżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad kanałem La Manche i Atlantykiem, z układami frontów atmosferycznych. Pozostałem obszary będą pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją.

Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkiem nad kanałem La Manche, jedynie północno-wschodnia Polska będzie jeszcze na skraju słabnącego wyżu z centrum nad północno-zachodnią Rosją. Z kierunków południowych będzie napływać ciepła polarno-morska masa powietrza, jedynie północny wschód kraju w nocy pozostanie w chłodniejszym, polarno-kontynentalnym powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i Pomorzu miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 25 st. do 29 st., na wschodnim wybrzeżu i w dolinach karpackich chłodniej, od 22 st. do 25 st. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i w Małopolsce od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu, na zachodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 12 st. na północnym wschodzie do 18 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich od 9 st. do 12 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Z zachodu na wschód będzie przemieszczać się strefa przelotnych opadów deszczu, możliwe burze. Na obszarze od Warmii i Mazur po Górny Śląsk i Małopolskę prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na zachodzie do 28 st., 30 st. na wschodzie. W centrum około 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni. W rejonach burz wiatr dość silny, porywisty.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl