Słonecznie i ciepło w całej Polsce

Jak informuje IMGW, od Europy Zachodniej, przez częściowo Środkową, po Rosję zaznaczał się będzie rozległy wyż z centrami w rejonie Półwyspu Bretońskiego i Uralu. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego i Turcji.

Polska pozostanie pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie nad północno-zachodnią część kraju zacznie nasuwać się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym. Przeważający obszar kraju będzie w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza, tylko za frontem, nad północno-zachodnią część kraju, napłynie nieco cieplejsze powietrze z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 i zacznie spadać.

We wtorek w centrum i na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu, a w partiach szczytowych Karpat śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, słabe opady deszczu mogą się pojawić jedynie na krańcach północno i południowo-zachodnich. Temperatura maksymalna od 5 st., 7 st. miejscami na wschodzie kraju, w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem do 11 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy Polski umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę w południowej części kraju zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, słabe opady deszczu możliwa lokalnie nad ranem. W północnej połowie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od -2 st. miejscami na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 0 st., 4 st. na przeważającym obszarze i 5 st., 6 st. miejscami nad morzem i na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, w północno-zachodniej części kraju porywisty, nad morzem okresowo dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl