Wschodnia Polska pod wpływem niżu

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Jedynie na południowym zachodzie zaznaczy się wpływ klina wyżowego.

Polska południowa i wschodnia będzie pod wpływem niżu znad Niziny Węgierskiej, w strefie frontu ciepłego. Pozostała część kraju znajdzie się w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Front rozdzielał będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe napływające z południowego wschodu od chłodnego, polarno-morskiego na północnym zachodzie Polski.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie  992 hPa i będzie wolno rosnąć.

W sobotę na północnym zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze pochmurno z przejaśnieniami i opady deszczu, na południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie miejscami burze. Prognozowana maksymalna wysokość opadów na południu Polski od 10 do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 10 st. do 16 st., na południowym zachodzie kraju i na Suwalszczyźnie od 7 st. do 9 st., na południowym wschodzie od 16 st. do 20 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy z soboty na niedzielę na północnym zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze pochmurno z przejaśnieniami i opady deszczu, na południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie miejscami burze. Prognozowana maksymalna wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5 st. do 8 st., na południowym zachodzie kraju i na Pomorzu od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby, w północnej połowie kraju umiarkowany, lokalnie porywisty, północny i północno-wschodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zmieniających się.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl