W całym kraju przejaśnienia; opady deszczu tylko lokalnie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie południowa część kontynentu będzie w zasięgu słabych wyżów.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia pomiędzy wypełniającym się niżem z ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją, a zbliżającą się z zachodu płytką zatoką niżową z układem frontów atmosferycznych. W ciągu dnia zatoka z frontem ciepłym dotrze do centrum kraju, a pod koniec dnia krańce zachodnie znajdą się w strefie frontu chłodnego. Z zachodu, za frontem ciepłym napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosnąć.

W czwartek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Początkowo na krańcach południowo-wschodnich możliwe zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Po południu na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego, późnym popołudniem i wieczorem miejscami opady deszczu, a na Śląsku również burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie do 24 st. w centrum i do 26 st. na południowym zachodzie. We wschodniej połowie kraju wiatr umiarkowany, porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni; w zachodniej połowie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie początkowo małe. Na południu, zachodzie i na wybrzeżu miejscami przelotne opady deszczu. Na Śląsku miejscami również burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura minimalna od 10 st. do 15 st., niższa na północnym wschodzie – od 8 st. do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem na wybrzeżu zachodnim wzmagający się do dość silnego i porywistego. Wiatr zachodni, na wschodzie i w centrum przejściowo z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj