Niespokojna pogoda nad Polską

Polskę nawiedziły gwałtowne burze i ulewny deszcz. Minionej nocy strażacy interweniowali setki razy na terenie całego kraju. Tylko w woj. śląskim funkcjonariusze PSP wyjeżdżali do zdarzeń ponad 600 razy. Ich działania polegały przede wszystkim na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, garaży i podtopionych ulic.

Ponad 140 interwencji podjęli też funkcjonariusze w woj. kujawsko-pomorskim.

Interwencje dotyczyły m.in. usuwania skutków zalania domów i budynków gospodarczych oraz usuwania powalonych drzew z dróg.

O działaniach strażaków nad Podkarpaciu mówił bryg. Marcin Betleja, rzecznik Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

– Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali w czwartek ponad 60 razy. Usuwali skutki burz, które lokalnie przechodziły nad regionem. Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z piwnic i posesji, udrożnianiu przepustów drogowych i usuwaniu połamanych konarów oraz drzew leżących na jezdniach, ulicach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiecie strzyżowskim. Na szczęście nikt nie został ranny – powiedział bryg. Marcin Betleja.

Niespokojnie nad Polską było również w czwartek w ciągu dnia. Rzecznik KG PSP, bryg. Karol Kierzkowski, poinformował, że do godz. 21.00 strażacy przyjęli prawie 1400 zgłoszeń w związku z burzami w kraju.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl