Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie krańce zachodnie oraz wschodnie kontynentu będą w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska będzie w zorientowanej południkowo bruździe niskiego ciśnienia, pomiędzy wyżem znad północnego Atlantyku, a wyżem z centrum nad zachodnią Rosją. Z północnego zachodu do centrum kraju będzie przemieszczał się front chłodny. Na wschód od frontu nadal napływać będzie ciepłe, wilgotne i niestabilne powietrze zwrotnikowe, za frontem napłynie chłodniejsze i bardziej suche powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek na wybrzeżu kraju, Pomorzu i krańcach zachodnich zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie początkowo rozpogodzenia, przelotne opady deszczu i burze przemieszczające się z zachodu na wschód. We wschodniej połowie kraju miejscami opad gradu. Prognozowana suma opadów burzowych od 15 mm na Kujawach, w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie do 35 mm na wschodzie i 50 mm w Małopolsce i na Kielecczyźnie. Temp. maks. od 23, 25 st. na zachodzie do 29, 32 st. na wschodzie, na wybrzeżu chłodniej, około 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, tylko na wschodzie jeszcze z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie Wielkopolski i wschodzie Dolnego Śląska okresami zachmurzenie duże i tu możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże oraz okresami przelotne opady deszczu i burze, prognozowana suma opadów do 15 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od 14 do 19 st., tylko na południowym wschodzie cieplej, do 20 st., a w kotlinach sudeckich i na Pomorzu chłodniej, od 12 do 14 st. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów burzowych od 10 mm do 25 mm. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. min. 19 st. Wiatr słaby, północny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl