fot. pixabay.com

Ukraina: na okupowanym Krymie 500 tys. mieszkańców pozostało bez prądu z powodu sztormowej pogody, zginęła jedna osoba

Około 500 tys. mieszkańców okupowanego przez Rosję Krymu pozostało bez prądu z powodu sztormowej pogody – ulew i porywistego wiatru – poinformował portal Ukraińska Prawda. Zginęła co najmniej jedna osoba.

Lokalny krymski kanał na Telegramie, Krymskij Wieter podał, że w Sewastopolu doszło do zatopienia miejscowego akwarium publicznego i że zginęło ponad 800 zwierząt morskich. Wcześniej kanał informował, iż fale porwały mężczyznę, który spacerował po nabrzeżu w miejscowości Morske na południu Krymu.

Sztormowa pogoda, z porywistym wiatrem i ulewnym deszczem, trwa od niedzieli. Najbardziej dotknięte są rejony m.in. Symferopola, Bakczysaraju i Czornomorske. Zapowiadano, że fale na południowym wybrzeżu półwyspu sięgną nawet do ośmiu metrów. Porywy wiatru osiągną prędkość 30 metrów na sekundę.

W Sewastopolu wicher powalił około 190 drzew, uszkodził dachy ponad 40 domów i zerwał linie elektryczne. Ponad 350 domów pozostaje bez prądu. Kanał Krymskij Wieter publikuje zdjęcia zniszczeń na plażach i nabrzeżach południowych miejscowości na Krymie. Fale zmyły do morza ławki, elementy ogrodzenia i latarnie. Uszkodzony został apartamentowiec na przylądku Fiolent pod Sewastopolem.

Rosyjska administracja okupowanego półwyspu ogłosiła poniedziałek dniem wolnym i zaapelowała, by mieszkańcy tego dnia pozostali w domach.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl