fot. Paweł Palembas

W niedzielę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, północna część Europy będzie w zasięgu niżów, nad resztą Europy dominował będzie rozległy wyż znad środkowej części kontynentu.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżej wyżu, tylko krańce północne kraju pozostaną na skraju niżu odsuwającego się znad Finlandii nad Półwysep Kolski. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W niedzielę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu małe i umiarkowane. Na północy miejscami przelotne opady deszczu. Rano lokalne w rejonach podgórskich Karpat oraz na Ziemi Lubuskiej mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C, w obszarach podgórskich od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na południu okresami wiatr słaby, zmienny.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1449321905987674112

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu także z rozpogodzeniami. W północnych województwach miejscami przelotne opady deszczu. W centrum miejscami silne zamglenia, a w obniżeniach terenu na południu kraju oraz na Ziemi Lubuskiej gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 1°C na południu do 7°C na północy i 9°C nad morzem; chłodniej w obszarach podgórskich, od -3°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na południu okresami wiatr słaby, zmienny.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1449347903303168005

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl