fot. Paweł Palembas

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu słabego wyżu z rejonu Alp, tylko północna, północno-zachodnia i wschodnia część kontynentu będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska północno-zachodnia będzie na skraju niżu znad Morza Północnego, pozostała część kraju pod wpływem słabego klina wyżowego. Z południowego zachodu będzie napływało dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem. Rano na wschodzie możliwe zanikające burze z opadami do 10 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 22 na północy i w Małopolsce do 25 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 20 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W porannych burzach porywy do 70 km/h.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem. Poza tym zachmurzenie małe lub umiarkowane. Lokalnie mgły z widzialnością do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 9 st. C do 12 st. C, Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl