fot. Monika Bilska

Ostatni tydzień lata upłynie pod znakiem jesiennej aury

Ostatni tydzień lata upłynie w głównej mierze pod znakiem typowo jesiennej aury. Od soboty możemy jednak liczyć na poprawę pogody.

Za tydzień rozpocznie się kalendarzowa i astronomiczna jesień. Od jutra do kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Do piątku termometry pokażą maksymalnie od 13 do 16 stopni. O poranku nawet 5 st. Niskiej temperaturze będą towarzyszyć opady i silny wiatr. Od czwartku deszcz ma ustępować na zachodzie, południu i w centrum.

W weekend ma nastąpić poprawa pogody – mówi klimatolog Rafał Maszewski.

– Szansa na cieplejsze powietrze rysuje się od soboty, może od niedzieli, kiedy to wyż znad zachodniej Europy przemieści się na wschód od Polski, co spowoduje, że z południa zacznie napływać masa cieplejszego powietrza. Jeszcze w sobotę niezbyt ciepło, ale już na zachodzie i południowym  zachodzie temperatura może osiągnąć 20 stopni. W niedzielę temperatura może przekroczyć 20 stopni w wielu regionach. W kolejnych dniach jest szansa na temperaturę zdecydowanie powyżej 20 stopni, może nawet 26, sporo słońca i niewiele opadów – podkreśla Rafał Maszewski.

Rafał Maszewski dodał, że na przełomie września i października możemy liczyć na babie lato.

RIRM

drukuj