Miejscowo słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie wyż z centrami nad Europą Zachodnią i Skandynawią, jedynie nad Europą wschodnią i częściowo południową zaznaczać się będą niże. Północno-wschodnia część Polski pozostanie na skraju wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad zachodnią Rosją.

Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie rozbudowujący się od zachodu klin wyżowy. Z zachodu napłynie polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na Podhalu. Miejscami słabe opady śniegu, a na wybrzeżu, Pomorzu oraz Warmii także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -5 st. na południowym wschodzie, -2 st. w centrum, do 2 st. lokalnie na północy. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z okresowymi słabymi opadami śniegu, tylko na północnym zachodzie bez opadów. Miejscami, zwłaszcza w Wielkopolsce i na Pomorzu mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -6 st. na południowym wschodzie, około -3 st. w centrum do 1 st. nad samym morzem. Najzimniej będzie lokalnie w kotlinach karpackich, do -17 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. Miejscami słabe opady śniegu, lokalnie na krańcach północnych śniegu z deszczem. Rano na północnym zachodzie zanikające marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na południowym wschodzie, około 0 st. w centrum do 3 st. lokalnie na północy kraju. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl