Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Północnego, w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego. Nad przeważającym obszarem kraju zalegać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad południową i południowo-zachodnią Polskę zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu, na północy Mazowsza i Lubelszczyzny oraz wysoko w górach miejscami także śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. lokalnie na północnym wschodzie, do 3 st., 6 st. na przeważającym obszarze i 9 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Nad morzem oraz w górach wiatr okresowo dość silny, porywisty. W nocy ze środy na czwartek przeważać będzie zachmurzenie duże. W południowej połowie Polski opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -5 st., -3 st. na północnym wschodzie do 0 st., 3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz miejscami na południu okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Porywy w rejonach podgórskich i nad morzem mogą osiągać 60 km/h. W czwartek zachmurzenie duże z opadami deszczu, jedynie na północy i północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Na krańcach północno-wschodnich możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 1 st., 3 st. na krańcach północno-wschodnich i północnych do 9 st., 11 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, okresowo dość silny, porywisty, południowo-wschodni skręcający od południowego zachodu na kierunki zachodnie. Okresowo porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W nocy ze środy na czwartek ze zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, wzmagający się w drugiej połowie nocy do dość silnego i porywistego, wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, przechodzące przed południem w deszcz ze śniegiem, a po południu w deszcz. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w drugiej połowie dnia stopniowo słabnący, południowo-wschodni, skręcający po południu na południowo-zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl