fot. Paweł Palembas

IMGW ostrzega: w nocy w Tatrach powieje w porywach do 140 km/h

Według prognozy pogody IMGW dla Tatr i Podhala, w nocy z niedzieli na poniedziałek wysoko w górach będzie wiał bardzo silny wiatr; osiągnie w porywach prędkość do 140 km/h.

Prognoza IMGW dla Tatr i Podhala obowiązuje od godz. 19.30 w niedzielę. W nocy wysoko w górach wiatr będzie bardzo silny, osiągający prędkość od 50 km/h do 65 km/h, a w porywach nawet do 140 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W niższych partiach gór wiatr będzie dość silny, okresami silny. Jego prędkość wyniesie od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Po północy wiatr będzie stopniowo słabł do umiarkowanego. Początkowo będzie południowy, później skręcający na południowo-zachodni.

W górach w nocy będzie zachmurzenie duże. Spadnie deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem, nad ranem śnieg. Nawierzchnia dróg będzie nad ranem miejscami oblodzona. Wysoko w górach spadnie śnieg. Temperatura minimalna wyniesie około -2 st. a wysoko w Tatrach około -7 st.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl