Niedzielna pogoda sprzyja spacerom

IMGW informuje, że Europa północno-zachodnia, wschodnia oraz południowo-wschodnia jest w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze zaznaczy się rozległa, strefa słabych wyżów.

Polska jest pod wpływem słabego klina wyżu znad Alp. Na północy i w centrum kraju zaznaczy się strefa rozmywającego się, frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu oraz możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 20 – 22 st. C na północnym wschodzie, 23 – 26 st. C na przeważającym obszarze do 27 st. C na zachodzie. W rejonach podgórskich oraz nad morzem lokalnie około 19 st. C. Na wschodzie kraju wiatr słaby, zmienny, na zachodzie słaby lub umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl