W całej Polsce deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy wysokiego ciśnienia, jedynie nad Skandynawią będzie zalegał rozległy niż obejmujący swym wpływem również Polskę.

Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z wyżej wspomnianym niżem. Przez obszar kraju z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie nad Polskę cieplejsza polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadało.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu, najmniej opadów na krańcach południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 18 do 23 st., cieplej na zachodzie, do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym zachodzie miejscami zachmurzenie małe. Na wschodzie i północy oraz miejscami na południu kraju okresami opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 12 do 15 st., jedynie na południowym zachodzie miejscami 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj