Nad Polskę napłynie polarno-morskie powietrze

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia, północna i północno-zachodnia będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy, ale słaby klin wyżu znad Azorów.

Przeważający obszar Polski będzie w słabym klinie wyżowym związanym z wyżem znad Atlantyku, ale z zachodu do centrum kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z frontem chłodnym. Nad Polskę napływać będzie polarno-morskie powietrze, przed frontem cieplejsze, po przejściu frontu chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na zachodzie, w centrum i na północy Polski miejscami burze. Temperatura maksymalna od 22 st. do 25 st., na wybrzeżu około 19 st., a w rejonach podgórskich około 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, rano na zachodzie Polski wzrastające do dużego i miejscami opady deszczu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 do 14 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

W środę na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. Temperatura maksymalna od 24 st. na zachodzie i północy kraju do 29 st. na południu i południowym wschodzie, tylko na wybrzeżu od 21 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni, tylko na wschodzie kraju początkowo zachodni. W burzach porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. W godzinach popołudniowych niewykluczone słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj