Polska będzie na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie oraz północno-wschodnia i wschodnia część Europy będą pod wpływem wyżów. Północno-zachodnią oraz centralną część kontynentu obejmować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju wyżu z centrami nad północną Skandynawią i Łotwą, jedynie nad wschodnią część kraju z południa sięgnie płytka zatoka niżowa z linią zbieżności. Nad Polską będzie powietrze pochodzenia arktycznego Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.

W sobotę na wschodzie Polski i w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, w Bieszczadach możliwa burza. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 do 18 st., jedynie na wschodzie chłodniej, od 10 do 14 st. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę na południu i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i Karpatach miejscami opady deszczu, mżawki lub mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 2 do 6 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na wschodzie, przelotne opady deszczu. Na wschodzie i w Karpatach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 18 st. na południowym zachodzie, na wschodnim wybrzeżu około 11 st. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w rejonach burz umiarkowany i dość silny, porywisty.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl