Polska za chmurami

Jak podaje IMGW, Europa północna i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, natomiast na pozostałym obszarze dominować będą wyże. Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znajdzie się nad pograniczem polsko-niemieckim. Z północnego wschodu napływać będzie chłodna masa polarno-morska.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami małe. Na krańcach południowych słabe, zanikające opady deszczu. Słabe opady deszczu możliwe również na wybrzeżu wschodnim i wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna od 7 do 11 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na wybrzeżu i Pomorzu przechodzący na zachodni i południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. We wschodniej połowie kraju liczne mgły, lokalnie ograniczające widoczność do 100 m. Mgły ograniczające widoczność do 200 m mogą utworzyć się lokalnie także na pozostałym obszarze kraju. Nad ranem na krańcach północno-zachodnich wystąpią słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna od 1, 3 st. na wschodzie do 4, 6 st. na zachodzie i wybrzeżu, w kotlinach sudeckich około 1 st., a w karpackich około -1 st. Na Suwalszczyźnie przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, poza tym słaby, zmienny.

Jutro w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami mgły ograniczające widoczność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6, 8 st. na wschodzie do 9, 11 st. na zachodzie. Wiatr na południu słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl