fot. PAP/Darek Delmanowicz

Upalna niedziela z burzami i lokalnie gradem

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa są pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów.

Północno-wschodnia Polska pozostaje w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju jest w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1001 hPa i nieznacznie spadnie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. We wschodniej połowie kraju oraz na południowym zachodzie przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, a gdzieniegdzie na południu kraju do 50 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie od 19°C do 25°C, na pozostałym obszarze od 26°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na pozostałym obszarze północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl