fot. pixabay.com

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, prawie cały obszar Europy nadal będzie znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanym z wyżami nad Półwyspem Skandynawskim i nad Atlantykiem. Niższe ciśnienie będzie jedynie nad Europą wschodnią i południowo-wschodnią – płytkie niże znajdować się będą nad zachodnią Rosją i Grecją.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i lokalnie na Pomorzu okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C, 11 st. C na krańcach północnych i północno-wschodnich oraz w dolinach karpackich do 15 st. C w centrum kraju i 18 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych i wschodnich.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st. C, 1 st. C na wschodzie do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie, nad morzem od 3 st. C w Łebie do 9 st. C w Świnoujściu. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przygruntowe przymrozki do -3 st. C. Wiatr słaby, na zachodzie południowo-wschodni, w centralnej części kraju zmienny, w części wschodniej północno-zachodni.

PAP

drukuj