Aukcja koni arabskich w sierpniu

Tegoroczna aukcja koni arabskich „Pride of Poland” odbędzie się zgodnie z planem. Zapewnia o tym Agencja Nieruchomości Rolnych. Jej współorganizatorem będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Umowa z dotychczasowym organizatorem – Polturfem – została rozwiązana.

Barbara Mazur, właściciel firmy Polturf, na swojej stronie internetowej napisała, że w związku z brakiem jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami Stadnin 26 kwietnia 2016 r. rozwiązała umowę.

W jej ocenie brak współpracy uniemożliwił zorganizowanie imprezy na zakładanym poziomie.

Karol Tylenda,  wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w rozmowie z naszą redakcją ocenił z kolei, że wydarzenie będzie jeszcze bardziej prestiżowe.

– Międzynarodowe Targi Poznańskie mają 95 lat tradycji i doświadczenia międzynarodowego, np. organizacja takich imprez, jak ostatni szczyt klimatyczny. Druga rzecz – jest to pełna transparentność, ponieważ Międzynarodowe Targi Poznańskie są spółką komunalną miasta Poznania. W ubiegłych latach tworzono pewien niejasny układ powiązań i zależności. Firma, która to organizowała –przy Targach będzie wyglądać „blado”. Jest to jednoosobowa firma zarejestrowana na adresie prywatnego mieszkania – zaznacza Karol Tylenda.

Aukcja została zaplanowana na 15 sierpnia. W trakcie prestiżowej imprezy zostanie wystawionych 60 koni z hodowli państwowej oraz 5 z hodowli właścicieli prywatnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl