Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

W Janowie Podlaskim rozpoczyna się Święto Konia Arabskiego. Impreza zainauguruje objęty honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy 38. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który potrwa do niedzieli.

W trakcie pokazu zaprezentowanych zostanie 130 koni. Będą one oceniane przez jurorów w kilku kategoriach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery.

Punktem kulminacyjnym imprezy, jak podkreśla wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda, będzie 47. Aukcja Koni Arabskich Czystej Krwi „Pride of Poland”.

Dzisiaj i jutro jest Święto Konia Arabskiego, czyli czempionaty w różnych klasach. To tak naprawdę podziwianie piękna koni prezentowanych. W niedzielę natomiast odbędzie się wręczenie nagród w poszczególnych klasach czempionatowych. Wybór najpiękniejszego konia całych pokazów. O godzinie 17:00 rozpocznie się „Pride of Poland”, czyli aukcja koni arabskich mająca swoje tradycję od 1970 – mówi Karol Tylenda.

Tegoroczne Święto Konia Arabskiego będzie pierwszą imprezą zorganizowaną przez nowy zarząd stadniny w Janowie Podlaskim.

Organizatorem imprezy jest Stadnina Koni Janów Podlaski, a wykonawcą technicznym – po raz pierwszy – Międzynarodowe Targi Poznańskie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl