Janów Podlaski: księża biskupi spotkają się dziś na 379. zebraniu KEP

W Janowie Podlaskim rozpocznie się dziś 379. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Będzie ono połączone z jubileuszem 200-lecia diecezji siedleckiej.

Podczas obrad księża biskupi zapoznają się z informacją na temat stanu przygotowań do synodu o Młodzieży. Będą też dyskutować o tym, co Kościół w Polsce może wnieść do tego wydarzenia planowanego na jesieni w Watykanie.

Podjęta zostanie także kwestia ochrony danych osobowych w Kościele – mówi rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

­- Bardzo ważna jest kwestia ochrony danych osobowych w Kościele katolickim. Kościół do tego zawsze podchodził i podchodzi z wielką uwagą i dlatego tak Rada Stała KEP, jak i teraz Zebranie Plenarne KEP zajmuje się tą kwestią. To oznacza również szacunek do wiernych Kościoła – wyjaśnia ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Innym ważnym tematem obrad księży biskupów będzie program duszpasterski na najbliższe lata.

W sobotę na zakończenie 379. Zebrania Plenarnego, sprawowana będzie Eucharystia w Katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Mszy św. dziękczynnej za 200-lecie diecezji siedleckiej będzie przewodniczył prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl