Były dyrektor ANR oskarżony ws. stadniny w Janowie Podlaskim

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi Agencji Nieruchomości Rolnych ws. Janowa Podlaskiego.

Prokuratura Regionalna w Lublinie oskarżyła byłego dyrektora zespołu nadzoru właścicielskiego ANR Grzegorza M. o popełnienie dwóch przestępstw niedopełnienia obowiązków dotyczących kontroli w stadninie koni.

Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie Waldemar Moncarzewski.

Jak wyjaśnił, przestępstwa zarzucane Grzegorzowi M. dotyczą niedopełnienia obowiązku prowadzenia dokumentacji pokontrolnych w stadninie koni, a w rezultacie działania na szkodę interesu publicznego.

– Oba przestępstwa polegały na dwukrotnym wydaniu niezgodnych z prawem poleceń, dotyczących wyników kontroli przeprowadzonych w spółce Stadnina Koni Janów Podlaski w czerwcu 2012 roku oraz lutym 2013 roku. Polecenie te w pierwszym przypadku dotyczyło usunięcia z dokumentacji pokontrolnej, zaś w drugim nieumieszczenia w niej negatywnych i krytycznych ocen co do skutków ekonomicznych umów dotyczących organizacji Dni Konia Arabskiego – powiedział Waldemar Moncarzewski.

Grzegorz M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Przestępstwa, o które jest oskarżony, zagrożone są karą do trzech lat więzienia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl