Były dyrektor ANR z zarzutami ws. stadniny w Janowie Podlaskim

Były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych Grzegorz M. jest podejrzany o niedopełnienie obowiązków dotyczących kontroli w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Zarzuty przedstawiła podejrzanemu Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Według Prokuratury Grzegorz M. w czasie, gdy pełnił funkcję dyrektora zespołu nadzoru właścicielskiego Agencji, dwukrotnie wydał podległym pracownikom polecenia niezgodne z prawem.

Dotyczyły one wyników kontroli w Stadninie przeprowadzonych w czerwcu 2012 r. oraz lutym 2013 r. – wyjaśnia prokurator Waldemar Moncarzewski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

– W pierwszym przypadku polecenie dotyczyło usunięcia z dokumentacji pokontrolnej, zaś w drugim nieumieszczenia w niej negatywnych i krytycznych ocen skutków ekonomicznych, jakie dla spółki niosły umowy zawarte na organizację Dni Konia Arabskiego. Zarzucane niedopełnienie obowiązków obejmuje także zaniechanie skierowania do zarządu kontrolowanej spółki zaleceń pokontrolnych. Te zachowania zostały zakwalifikowane jako działanie na szkodę interesu publicznego i przyjęto, że stanowią przestępstwa z art. 231§1 Kodeksu karnego – mówi prokurator Waldemar Moncarzewski.

Na początku marca zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury złożyła ANR.

Podejrzanemu za popełnienie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 1 miesiąca do 3 lat.

Lubelska Prokuratura Regionalna bada m.in. wątek skutków finansowych organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji Pride of Poland w latach 2007-2015. Śledztwo obejmuje też wątek padnięcia w marcu w stadninie w Janowie dwóch klaczy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl