Rząd chce usunąć przepis o ściganiu za znieważenie prezydenta

Rząd PiS-u chce zlikwidować przepisy Kodeksu karnego o ściganiu za znieważenie prezydenta i organów konstytucyjnych państwa. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, poinformował, że zostały już podjęte odpowiednie prace w tej sprawie.

Szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny przypomniał, że za kadencji poprzedniego rządu policja ścigała internautę za prowadzenie strony internetowej „AntyKomor.pl”.

– Ten rząd, wbrew wcześniejszym działaniom Platformy Obywatelskiej, nie tylko nie chce wykorzystywać tych przepisów przeciwko obywatelom, którzy dopuszczają się krytyki, przekraczają standardy kultury, co samo w sobie jest godne krytyki, ubolewania, ale też robi coś więcej. Jako pierwszy w historii rząd po 1989 roku jasno deklaruje (ma do tego tytuł, by mówić już w imieniu i w upoważnieniu też i pani premier), wolę likwidacji tych kontrowersyjnych przepisów, mówiących o znieważeniu prezydenta RP – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Wczoraj wszystkie kluby opowiedziały się w Sejmie za dalszymi pracami nad projektem Nowoczesnej, który usuwa zapisy o karaniu za zniewagę głowy państwa.

Projekt trafił do sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl