fot. prezydent.pl

Prezydenci Polski i Izraela podkreślili, że chcą budować silne relacje obu państw

Prezydenci Polski – Andrzej Duda i Izraela – Reuwen Riwlin odbyli w czwartek rozmowę telefoniczną. Podkreślili, że chcą budować silne relacje polsko-izraelskie w duchu deklaracji ogłoszonej w środę przez premierów obu państw.

„28 czerwca, z inicjatywy strony izraelskiej, miała miejsce rozmowa telefoniczna między prezydentami Polski i Izraela” – poinformowała Kancelaria Prezydenta w komunikacie zamieszczonym na swej stronie internetowej.

Jak poinformowano prezydent Izraela podziękował prezydentowi Dudzie „za jego rolę i przywództwo w budowaniu przyjaznych stosunków polsko-izraelskich, czego wyrazem był m.in. niedawny udział obu prezydentów w Marszu Żywych”.

„Obaj przywódcy podkreślili również, że chcą budować silne relacje polsko-izraelskie w duchu wczorajszej deklaracji” – poinformowała prezydencka kancelaria.

Premier Mateusz Morawiecki w Warszawie i Benjamin Netanjahu w Tel Awiwie ogłosili w środę wspólną, sześciopunktową, deklarację.

Ponadto – jak poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria – Reuven Riwlin zaprosił prezydenta Dudę do złożenia oficjalnej wizyty w Izraelu.

PAP/RIRM

drukuj