fot. PAP/Jacek Turczyk

NRR spotka się ws. stanowiska na szczyt klimatyczny ONZ

Narodowa Rada Rozwoju, działająca jako organ doradczy prezydenta Andrzeja Dudy, spotka się dziś w sprawie odpowiedzialnej polityki klimatyczno–energetycznej. Celem zebrania jest wypracowanie stanowiska na szczyt klimatyczny ONZ w Paryżu.

Zbliża się grudniowy szczyt klimatyczny, który – mimo stanu wyjątkowego we Francji – na pewno się odbędzie. Oznacza to, że nasz kraj powinien jak najszybciej wypracować swoje stanowisko. Działania w tym kierunku podejmie właśnie Narodowa Rada Rozwoju, która zbiera się w południe.

– Udział wezmą wybitni eksperci, m.in. głos zabierze pan prof. Jan Szyszko. Prezydent powołując NRR chciał, żeby było to miejsce wymiany doświadczeń, wymiany zdań, wymiany myśli, ale przede wszystkim formułowania pewnego rodzaju wniosków – wyjaśnia Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Małgorzata Sadurska ma nadzieję, że podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania Rady (dotyczącego kwestii zdrowotnych), tak i teraz będzie to dobre forum do wypracowania najlepszego dla Polski stanowiska.

Głównym tematem szczytu ONZ w Paryżu będzie zobowiązanie poszczególnych krajów do redukcji emisji dwutlenku węgla o 40 proc. w 2030 roku względem roku 1990.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj