Przez trzy miesiące można składać wnioski w ramach „500 plus”

Przez trzy miesiące rodzice mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”.

Wiele osób już wczoraj zdecydowało się na złożenie dokumentów. Do godziny 17.00 w całym raju zarejestrowano 65 tys. wniosków. W Polskę ruszyły natomiast busy „500 plus”. Można w nich uzyskać informacje m.in. jak wypełniać formularz zgłoszeniowy.

Wsparcie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko oraz na pierwsze, jeśli rodzina ma dochody niższe niż 800 zł na jedną osobę lub 1200 zł, jeśli dziecko jest niepełnosprawne.

Senator Jan Maria Jackowski, mówiąc o inauguracji programu, stwierdził, że rząd PiS-u dotrzymał obietnic składanych w czasie kampanii wyborczej.

– W niecałe osiem miesięcy ten program stał się faktem. Ponad 4 miliony polskich dzieci i prawie 3 miliony polskich rodzin będzie korzystało z tego programu. Jest to ogromne osiągnięcie, że państwo polskie zaczęło dostrzegać dzieci nie tylko po stronie wydatków i kosztów, jak było do tej pory, ale przede wszystkim jako inwestycję w przyszłość, jako inwestycję w kapitał ludzki, który tak bardzo naszej ojczyźnie jest potrzebny – podkreślił senator Jan Maria Jackowski.

Świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus będą wypłacać gminy. W tym roku rząd na wypłatę świadczenia przeznaczy ok.17 mld zł, w przyszłym ponad 20 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl