fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Prezydent Andrzej Duda jest wymagającym partnerem

Prezydent Andrzej Duda jest wymagającym partnerem – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z samorządowcami w Tomaszowie Lubelskim. Apelował o mobilizację podczas II tury wyborów prezydenckich.

Premier podkreślił, że do powiatu tomaszowskiego trafiło 60 mln zł, dzięki czemu ochroniono trzy tysiące miejsc pracy.

„Ta szybka reakcja była możliwa dzięki partnerstwu, wymagającemu partnerstwu z panem Andrzejem Dudą, bo pan prezydent Andrzej Duda jest wymagającym partnerem, ale partnerem, który kocha ziemie polskie, kocha powiaty” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przypomniał, że od 1 lipca obowiązuje na kilkaset artykułów obniżony VAT.

„Prawo i Sprawiedliwość obniżyło podatek VAT na kilkaset artykułów spożywczych, ale także na foteliki dziecięce, na smoczki, na pieluchy. To jest prawdziwa polityka dla ludzi” – mówił premier.

Jak dodał, dzięki temu w kieszeniach Polaków zostanie kilkaset mln zł.

„Dla nas jest najważniejsze, żeby zwykła polska rodzina, tu w Tomaszowie, na Lubelszczyźnie, w Polsce, czuła się bezpiecznie również w trakcie tej trudnej sytuacji wychodzenia z kryzysu” – dodał.

Jak podkreślił „zabrane mafiom VAT-owskim i przestępcom podatkowym pieniądze” inwestowane są we wszystkie powiaty jak również miasta – jak Lublin, czy Warszawa – aby mieszkańcy jak najszybciej mogli wrócić do normalności.

Podkreślił, że obniżka VAT to nie jest ruch „wykonany teraz na wybory”.

„Ta obniżka VAT została przyjęta kilka miesięcy temu. Tylko ze względu na to, żeby firmy mogły dostosować swoje systemy informatyczne, wchodzi w życie 1 lipca” – tłumaczył premier.

„Prezydent Andrzej Duda o takie działania prosił już dużo wcześniej, i one dzisiaj wchodzą w życie” – zaznaczył.

Według premiera Mateusza Morawieckiego dla rozwoju takich terenów jak powiat tomaszowski ważne są miejsca pracy, inwestycje i infrastruktura, czyli połączenie komunikacyjne tych ziem z resztą Polski i bliską zagranicą. Jak podkreślał, jest to potrzebne, aby można było jak najlepiej wykorzystywać umiejętności i kompetencje mieszkańców, żeby ludzie nie musieli stąd wyjeżdżać.

„To jest nasza pozytywna polityka. Polska będzie się rozwijać właśnie przez takie miasta jak Tomaszów Lubelski, Krasnystaw, Chełm, jak wszystkie miasta, które wczoraj odwiedziłem na Lubelszczyźnie. To jest prawdziwa oś rozwoju” – podkreślił premier.

Dodał, że łatwiej jest się rozwijać dużym miastom, chociaż i one otrzymują wparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Przede wszystkim chcemy dbać o tych, którzy rozwijali się do tej pory wolniej, stąd te inwestycje lokalne” – zaznaczył.

Przypomniał, że już wkrótce będzie otwarta budowana obwodnica Tomaszowa Lubelskiego, na którą mieszkańcy czekali wiele lat, i budowana jest to droga ekspresowa S17, która dobrze skomunikuje ten region z centrum kraju i przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu.

Zaapelował do zgromadzonych na spotkaniu osób o mobilizację w drugiej turze wyborów prezydenckich.

„Proszę wszystkich o obecność przy urnach, ale nie tylko was. Proszę, żeby każdy z was porozmawiał z 10 osobami, także z tymi, którzy głosowali na innych kandydatów. Chcemy ich przekonać, że zgoda jest bardzo ważna dzisiaj. Nie chcemy tej +wojny na górze+. Chcemy zgody po to, żeby jak najszybciej rozwijać Polskę, żeby jak najszybciej rozwijał się taki powiat jak Tomaszów Lubelski” – mówił.

Premier Mateusz Morawiecki wręczył zebranym samorządowcom powiatu tomaszowskiego symboliczne czeki na dotacje w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Premier otrzymał też medal „Zasłużony dla miasta Tomaszów Lubelski”. Burmistrz tego miasta Wojciech Żukowski powiedział, że dzięki polityce rządu PiS w Tomaszowie i regionie możliwe były inwestycje, m.in. budowa krytej pływalni czy obwodnicy.

„Panie premierze, jest pan w stolicy Roztocza. To tutaj jest siedziba najmłodszego euroregionu w Unii Europejskiej, założonego przez obecnych tutaj samorządowców. Euroregion Roztocze powstał w Tomaszowie Lubelskim po to, żeby móc się rozwijać i żeby korzystać z tej polityki rządu, na którą czekaliśmy od wielu lat, bo nam (wcześniej) kazano się zwijać. Bardzo serdecznie dziękujemy” – powiedział Wojciech Żukowski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl