fot. flickr.com

Gazprom zwrócił nadpłatę PGNiG

Rosyjski koncern Gazprom przekazał Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu półtora miliarda dolarów nadpłaty za gaz. Potwierdził to prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

30 marca PGNiG wygrało w arbitrażu spór z Gazpromem o ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Na mocy wyroku trybunału w Sztokholmie nowa cena ma być naliczana od 1 listopada 2014 r. Polski koncern oszacował, że powinien odzyskać ponad 6 mld zł nadpłaty. Na początku czerwca PGNiG z Gazpromem uzgodnili, że do 1 lipca rosyjski koncern zwróci nadpłatę. Agencja Interfax, powołując się na informacje rosyjskiego koncernu, napisała wczoraj, że Gazprom przelał na konto PGNiG zasądzoną w arbitrażu kwotę.

Potwierdził to prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński.

„Z zadowoleniem informuję – właśnie otrzymałem potwierdzenie, że pieniądze od @GazpromEN są już na naszym koncie #PGNiG” – napisał na Twitterze Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Gazprom deklaruje, że zwrot pieniędzy nie oznacza rezygnacji z prób zmiany wyroku w wyniku procedury odwoławczej. Spór prawny dalej będzie się toczył.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl