fot. Monika Bilska

1 czerwca rozpocznie działalność Prokuratura Europejska

Już we wtorek, 1 czerwca, swoją działalność rozpocznie Prokuratura Europejska. Do struktury nie przystąpiło pięć krajów, w tym Polska.

Prokuratura Europejska ma zajmować się przestępstwami związanymi z nadużyciami finansowymi, korupcją, praniem pieniędzy oraz transgranicznymi oszustwami VAT-owskimi powyżej 10 mln euro. Przystąpiły do niej 22 kraje Unii Europejskiej.  Pięć pozostałych – Polska, Węgry, Irlandia, Szwecja i Dania – może dołączyć do Prokuratury w każdej chwili.

Nasz kraj jednak od samego początku sprzeciwiał się temu projektowi. Jego funkcjonowanie w obecnym kształcie zagraża bowiem naszej suwerenności.

Resort sprawiedliwości zwraca uwagę, że przystąpienie do struktury zagraża niezależności krajowych organów zajmujących się walką z przestępczością na szkodę interesów finansowych UE. Co więcej, podkreśla, że sprawy wymiaru sprawiedliwości pozostają wyłączną domeną państw członkowskich Unii.

Eksperci ostrzegają z kolei, że powoływanie takich instytucji, jak Prokuratura Europejska, to kolejny krok ku federalizacji Europy. To bowiem kolejna instytucja, która sprawia, że funkcjonowanie UE zaczyna upodabniać się do państwa.

Organ ten może stać się również niebezpiecznym narzędziem w rękach unijnych polityków do uderzenia w państwa, które nie godzą się na wiele niebezpiecznych zmian, także ideologicznych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl