fot. sxc.hu

Białystok: Przesłuchanie mężczyzn zatrzymanych w związku uprowadzeniem 25-letniej kobiety i jej córki

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku planuje dziś popołudniu przesłuchać dwóch mężczyzn zatrzymanych w związku uprowadzeniem 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Jednym z nich jest ojciec dziewczynki.

Kobieta i dziecko zostały odnalezione wczoraj po południu w Ostrołęce. Jak informowała policja, są całe i zdrowe. Poszukiwania trwały ponad dobę; do uprowadzenia doszło w czwartek przed południem na jednym z białostockich osiedli.

Szczegóły przypomina nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Otrzymaliśmy informację o tym, że na jednym z białostockich osiedli do młodej kobiety podjechał samochód. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn i wciągnęło kobietę do auta razem z 3-letnią córeczką. Ona również została przez mężczyzn wciągnięta siłą do auta. Mężczyźni odjechali. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, jak tylko otrzymali informację o tym zdarzeniu. Samochód, do którego została wciągnięta kobieta z dzieckiem, został odnaleziony niemalże na tym samym osiedlu, ok. 1 km dalej od miejsca, w którym doszło do porwania. Od tego momentu zaczęły się czynności policjantów – mówi nadkom. Tomasz Krupa.

Białostocka prokuratura śledztwo wszczęła w czwartek, w dniu porwania.

Dotyczy ono pozbawienia wolności oraz sytuacji, gdy – wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru – zostaje uprowadzona lub zatrzymana osoba w wieku poniżej 15 lat. Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat więzienia. 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl