J. Kaczyński na konwencji w Białymstoku: PiS jest alternatywą dla obecnych władz w regionie

Prawo i Sprawiedliwość jest alternatywą dla obecnie rządzących w województwie podlaskim – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Białymstoku. Podkreślił, że argumentem za tym jest wszystko, co PiS zrobiło w ciągu trzech lat rządów.

„Sformułowaliśmy tutaj hipotezę, że czas na zmiany, że warto by dokonać zmiany, to czy jest wobec tego alternatywa? Czy ktoś mógłby zastąpić, tych którzy dzisiaj rządzą i w mieście i w województwie? Otóż jest alternatywa. Tą alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że na poparcie tej tezy „ma dużo mocniejsze argumenty” niż tylko jego pozycja prezesa partii.

„To jest to wszystko, co PiS uczyniło w ciągu tych niespełna trzech lat swoich rządów i porównanie tego, co żeśmy zapowiadali z tym co żeśmy zrobili” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że PiS – w przeciwieństwie do PO, która promowała polaryzacyjno-dyfuzyjną koncepcję rozwoju Polski, która zakłada, że „najpierw rozwijają się metropolie a później dopiero inni”, PiS jest zwolennikiem koncepcji zrównoważonego rozwoju.

„My jesteśmy zwolennikami wyrównywania różnic, nasi polityczni przeciwnicy – niezależnie od tego, co dziś mówią, bo późnej zaczęli się wycofywać z tej koncepcji – to jednak tak naprawdę stawiają na tego rodzaju rozwój i tego rodzaju sytuacje” – powiedział Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj