Rząd PiS przeciwko stygmatyzacji katolików

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania wycofuje patronat nad publikacjami, które stygmatyzują katolików – informuje „Nasz Dziennik”. „Rząd mówi dość zawłaszczaniu zasady równego traktowania przez entuzjastów nowej fali rewolucji seksualnej i wojujących ateistów” – pisze gazeta.

Wojciech Kaczmarczyk, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, przeanalizował  treść podręcznika antydyskryminacyjnego, którego autorem jest Kampania Przeciw Homofobii. Scenariusz lekcji równościowej, której celem ma być zwalczanie nietolerancji religijnej, jest nieobiektywny.

Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji, podkreśla, że tego typu publikacje nigdy nie powinny pojawiać się w Polskich szkołach.

– Bardzo się cieszę z każdej sytuacji, z każdego faktu porzucenia tej tendencji. Apeluję o to, żeby nie poprzestać na akceptacji, na poparciu, ale żeby skrupulatnie przejrzeć każdy grosz wysupłany z publicznych pieniędzy na podobne publikacje, na wspieranie podobnych tendencji – bo to jest jedyna pora. Jeżeli teraz to nie będzie odwrócone, to wiadomo, że „chwast rośnie sam” – trzeba go po prostu drastycznie, konsekwentnie i bez wahania usunąć – podkreśla Mirosław Orzechowski.

Eksperci wielokrotnie podnosili, że rząd PO–PSL wspierał finansowo stowarzyszenia i fundacje, które jawnie propagowały szkodliwą ideologię gender.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl