B. Kempa: Prezes TK nie odpowiedział na wątpliwości

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński nie odpowiedział na wątpliwości, co do ważności wyroku Trybunału z 3 grudnia – powiedziała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

Rzecznik rządu Elżbieta Witek zapewniła, że w mediach publikowane są kłamstwa, jakoby Kancelaria nie chciała wydrukować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Dodała, że prezes Trybunału Konstytucyjnego rozmawia poprzez media i wywołuje kłamliwy szum medialny.

– Prezes Trybunału Konstytucyjnego do którego kieruje się urzędowe pismo z prośbą o zapytanie, wyjaśnienie, zamiast skierować je bezpośrednio do nas, rozmawia poprzez media i wywołuje tym kłamliwy szum medialny. To, co się w mediach ukazało, jest zwykłym kłamstwem – podkreśliła Elżbieta Witek.

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa zwróciła uwagę, że zgłosiła się z uprzejmą prośbą o opinię do prezesa Trybunału Konstytucyjnego z wątpliwościami dotyczącymi ważności wyroku z 3 grudnia.

Trybunał orzekał wówczas w niepełnym składzie, co może budzić wątpliwości ważności wyroku.

Sędziowie na początku grudnia stwierdził, że konstytucyjna jest podstawa wyboru trzech osób w miejsce sędziów, których kadencja minęła w listopadzie, a niekonstytucyjny jest wybór pozostałych dwóch sędziów w miejsce tych, których kadencja mija w grudniu.

RIRM

drukuj