fot. flickr.com

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się dziś projektem nowelizacji ustaw podatkowych

W projekcie zaproponowano m.in. dodanie dziedzin, które będą objęte 50-proc. kosztami uzyskania przychodu, w stosunku do kompleksowej nowelizacji ustaw podatkowych z 27 października 2017 roku.

Dokument miał trafić pod obrady rządu w ubiegłym tygodniu. Przedstawiciele zawodów twórczych wskazali jednak na wątpliwości co do interpretacji tego przepisu. W efekcie, aby nie było żadnych wątpliwości związanych z tymi przepisami, jak mówi Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów zostały one sprecyzowane.

Aby nie było żadnych wątpliwości związanych z tymi przepisami, postanowiliśmy je doprecyzować i to stanie się właśnie w tej ustawie. Natomiast to, co faktycznie chcemy zmienić, to kwestia amortyzacji odziedziczonych lub przekazanych w darowiźnie środków trwałych i wartości niematerialnych oraz prawnych, które wykorzystywane są przez spadkobiercę lub obdarowanego w prowadzeniu działalności gospodarczej. W tej uchwalonej wcześniej (październiki ubiegłego roku) nowelizacji być może ta kwestia była przez nas zbyt surowo potraktowana i te nowe przepisy uniemożliwiały w takiej sytuacji amortyzację. Krótko mówiąc, chcemy w tej sytuacji przywrócić dotychczasowy stan – wyjaśnia Paweł Jurek.

Jeżeli dziś Komitet Stały Rady Ministrów zaakceptuje projekt noweli ustaw podatkowych, to jutro może on trafić na posiedzenie rządu.

RIRM

drukuj