Polonia Institute popiera rząd PiS i ostrzega przed KOD

Amerykański Instytut Polonia (Polonia Institute) wyraził poparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz ostrzegł przed działaniami tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Organizacja wystosowała list do polskiego ambasadora w USA.

Instytut podkreślił, że robi to „w czasie bezwzględnego i brutalnego zamachu na demokratycznie wybraną reprezentację narodu polskiego”.

Autorzy listu wyrazili zaniepokojenie działaniami używającego przemocy tzw. KOD. Zapowiedzieli, że zwrócą się do amerykańskiego rządu o zaklasyfikowanie KOD jako organizacji terrorystycznej” i o odrzucenie starań wizowych dla członków komitetu.

Instytut uzasadnił to m.in. tym, że przywódcy KOD otwarcie nawołują do destabilizacji kraju, a wielu jego członków to „dawni funkcjonariusze b. komunistycznej tajnej policji”.

To przede wszystkim wyraz troski o Rzeczpospolitą – ocenia prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca KUL i WSKSiM.

– Jeśli bierzemy pod uwagę naszą pozycję międzynarodową, to przez ostatnie lata była  ona niska, ponieważ nie było samodzielności polityki polskiej. I z tej perspektywy, jeśli zna się historię i widzi się, co się działo, gdy wynoszono wewnętrzny konflikt na arenę międzynarodową lub gdy doprowadzano do anarchii choćby przez zrywanie sejmów, widząc cały ten kontekst międzynarodowy – współczesny i historyczny – wyraża się troskę o to, co się z Polską dzieje. Dla Polski (mającej pewne szanse rozwoju, odbicia się w wielu aspektach życia społecznego i politycznego) przez tę anarchię, a zarazem coś w rodzaju targowicy, jest zagrożenie, że to wszystko może być zaprzepaszczone – komentuje historyk.

Instytut Polonia, z siedzibą w Los Angeles podkreślił, że chce aktywnie promować i chronić interesy Polski oraz zwalczać przejawy antypolonizmu. List podpisał reprezentujący zarząd Jan Michał Małek – polonijny przedsiębiorca z USA, były członek Kongresu Polonii Amerykańskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl